“Laznia Nowa” (Краків, Польща) представляє:

«Польща-Сцена-Суспільство»

Перформативний виклад у виконанні
Бартоша Шидловського та Ігора Стокфішевського

Мова – польська, переклад російською

Виклад продовжує цикл зустрічей з польським театром
в рамах закордонної культурної програми з нагоди Головування Польщі
у Раді Європейського Cоюзу.


 

 

Польський театр найчастіше представляє польську культуру у Європі. Імена польських режисерів Кшиштофа Варліковського, Крістіана Люпи, Ґжеґожа Яжини відомі театралам у всьому світі. Але польський театр є набагато різноманітнішим, ніж може видатись тим, хто спостерігає за міжнародними успіхами провідних представників польської сцени. Він поєднує дві важливі традиції XX сторіччя: театр як лабораторію та театр як інструмент впливу на гострі соціальні проблеми. Це театр як відкрита суспільна лабораторія.

Одним з найбільш незвичних явищ польської сцени XX сторіччя, що не має аналогів в інших країнах та одночасно визначає новий напрямок розвитку театральної думки та практики, є театральні осередки, міцно укорінені в локальних середовищах невеликих міст (Легніца, Валбжих, Нова Хута). Співпрацюючи з мешканцями, залучаючи їх до участі у художніх акціях, ці театри виконують не лише функцію презентації вистав, але також, а можливо й передусім – місію будівництва зв’язків навколо спільного досвіду участі у культурі. Досвід цих театрів доводить, що існування  у театральному мейнстримі може поєднуватись з діяльністю на користь локальної спільноти.  

Виклад «Польща-Сцена-Суспільство» покликаний показати, що є важливим в сучасному польському мисленні про театр, про глядача, і про локальну спільноту на прикладі театру “Laznia Nowa” (Лазня Нова) з посткомуністичного району «Нова Хута» у Кракові. Форма перформативної лекції забезпечує інноваційність та можливість естетичної та інтелектуальної інтеракції з аудиторією. Ми прагнемо діалогу та хочемо створити платформу для творчого взаємообміну. Ми хочемо, щоб глядачі відчули атмосферу польського театру власною шкірою. Виклад включає елементи аудіо- та відео-,  а також акторської імпровізації, декламування поезії та DJ-їнгу.

 

«Ми згадуємо часи, коли польський театр не був розвагою для вибраного кола інтелектуалів, але підтримав температуру суспільних настроїв, був сумлінням та криком вулиці. Ми згадаємо спільноту людей сцени та людей вулиці в ті часи, коли голос еліт слухали та розуміли тисячі. Ми задаємо питання, чому дійшло до розлому, існуючого у суспільному взаєморозумінні. Ми шукаємо новий шлях, яки дозволить віднайти такий міцний зв’язок сьогодні. Ми розмовляємо з глядачами, ми показуємо архівні матеріали і представляємо оптимістичного «ФАКІРА» - наш трохи іронічний маніфест прагнень та ідеалів».

Бартош Шидловський

режисер та художній керівник театру «Лазня Нова»

 

Мова – польська, переклад російською

Учасники проекту: Бартош Шидловський, Малґожата Цвілка, Давід Козловський, Ігор Стокфішевський.

Український координатор проекту: Марія Ясінська

Виклад продовжує цикл зустрічей з польським театром в рамах закордонної культурної програми з нагоди Головування Польщі у Раді Європейського Союзу.

 

 


Назад
Перехiд