ДахаБраха
на добраніч
 
 
 

Світ виникає з Хаосу.

 Музика постає з душі етносу.

 

 
 

Етнос + хаос – сполучення двох першооснов, з яких виникає світ музики,

у різноманітності ритмів і пізнаваності рідних мелодій – світ музики несподіваної, очікуваної і нової.

 

 

Коли  в етнічній музиці займатися реконструкцією, рух йде назад, до так званих коренів, коли ти тільки чуєш звуковий імпульс і робиш крок уперед, через власну фантазію і натхнення, то є надія не тільки на відновлення забутого, але й на нове творення.

 
 
 
 
       ДахаБраха – назва оригінальна, 
тобто чудернацька і автентична водночас.
Давати і брати – із староукраїнської мови.

 

З “давати” ніби зрозуміло.

Давати музику, радість, свято, весь спектр емоцій,

почувань і думок, що несе у собі жива музика і спів.

Енергія для співу береться і з енергії рідної культури,
 але також і з інших культур – на перехресті,
 бо ж що є українська культура як не перехрестя?!

Знак, що ти діткнув осердя пісні, ритму, акорду, смислу – з’являється резонанс,

непоборне бажання творити, додавати нові обертони, складати симфонію.

  В цій українській симфонії звучать мотиви європейські і орієнтальні,

прадавні і модерні, християнські і мусульманські.

 

 

 

Владислав Троїцький вважає, що привнесення в українську народну пісню обертонів іншої музичної культури,

а також інших жанрів, наприклад – неокласики, дозволяє
розгерметизувати потенцію українського мелосу, відкрити його не тільки на світ,

але насамперед – для себе, для сучасної свідомості.

 Така українська пісня – авангардна і сакральна водночас,

 вона суголосна внутрішньому космосу людини в усіх його проявленнях:

душевного смутку і духовного спокою, дитинного пустування і високого патосу,

релігійного екстазу і трагедії розуму…

Сакральна ідея в Україні полягає не в реставрації традиційних форм побутування і мислення народу, а насамперед - у створенні нового міфу про самих себе

 

 
 
 
"ДахаБраха" звучить настільки природньо, що неможливо розділити її на національні складники. Українські слова доносяться як автентичні африканські, барабани ж звучать по-українськи... Можливо, завдяки цьому живому звучанню голосів і інструментів виступ більше нагадував містичний обряд з єдиною енергетикою усіх присутніх... ДахаБраха змогла відтворити саме те звучання народних пісень, яке було протягом багатьох віків, можливо, навіть до того часу, коли люди не розділялись за національностями. Мабуть, в цьому ховається секрет такого органічного переплетіння музики, яку виконує цей цікавий бенд.
famajor.com
 
 
 
 
  "Життєздатність, успішність проекту залежить від того, наскільки музиканти вкладають у нього свою енергію. Перша особливість історії гурту "ДахаБраха" - всі учасники були простими, звичайними виконавцями, а з часом здійснили для себе принципово якісний крок - стали творцями нової музики, джерела якої - в етніці, класиці. Друга особливість - гурт регулярно грає у виставах. Це постійна зустріч із живим
глядачем у синтетичному просторі спектаклю. Перед музикантами стоїть таке ж завдання, як і перед акторами - щоразу створювати музику по-новому. Це дає своєрідну енергію для життя гурту. Третя особливість проекту те, що цей альбом і, я думаю, усі подальші, існуватимуть тільки в режимі "live" - або записані з концертів, або з вистав. Оскільки ця музика без контакту з публікою втрачає свою реальну енергію. Доки є радість творення - проект живий і музика жива. Якщо у процесі роботи люди стають красивішими й цікавішими - проект правильний. Моє завдання - спровокувати талановиту людину розкритися й розвивати себе".
Владислав Троїцький - автор проекту етно-хаос гурту "ДахаБраха", актор, режисер, директор ЦСМ "Дах".
 
 
 
"Театр - це містеріальне видовище, долучення до якого змушує пережити новий екзистенційний досвід, можливо, і не завжли приємний. Часто для створення такого видовища необхідно звернутись до традиційних релігійнтх і культових обрядів минулого, що і зробив режисер Владислав Троїцький разом з акторами театру "Дах" у виставах "Пролог до "Макбета"" та "Річард III. В магазине купить одеяло из овечьей шерсти можно дешевле летом, чтобы зимой было тепло! Пролог""
(із проекту "Україна Містична")...
 
"Україна Містична" - це спроба спільного, різновекторного зусилля у проявленні, відкритті загерметизованої енергії землі україннської, її культури. Проект  багатоскладовий і реалізуватиме себе через автентичну музику і спів, театр, кіно у сполученні художніх жанрів і видів мистецтв, сучасних культурознавчих і мистецьких технологій і смислів давніх народних легенд і казок.

 
 
 
 

 
Назад
Перехiд